Спеціалізація промислового освітлення

Спеціалізовані рішення під бізнес клієнта – один з основних трендів промислового освітлення. Зараз спостерігається стійка тенденція до поглиблення спеціалізації промислового освітлення, коли кожна лінійка продукції виводиться для максимально ефективного досягнення цілей конкретного сегмента чи підсегмента виробництва. Виробники йдуть і ще далі, аж до випуску продукції, що ідеально відповідає потребам конкретного підприємства.

Харчова промисловість

Харчова промисловість – одна з найбільш вимогливих галузей щодо якості та параметрів освітлювальних приладів. Світильники, які тут використовуються, мають гладкі та герметичні поверхні, стійкі до процесів інтенсивного очищення й дезінфекції. Високий рівень захисту від механічних пошкоджень, пилу та вологи також є обов’язковим для таких світильників.

У виробничих приміщеннях харчової промисловості освітлювальні прилади часто піддаються впливу надзвичайно низьких (до –40°C) або навпаки – дуже високих (до +50°C) температур, тому тут необхідно використовувати спеціальні світильники, розраховані на роботу в умовах екстремальних температур. Візуальна перевірка якості перед упаковкою продуктів вимагає використання джерел світла з високим рівнем передавання кольорів, щоб забезпечити надійну оцінку навіть найдрібніших колірних нюансів.

У деяких галузях виробництва вибухобезпечне освітлення є єдиним рішенням. Агресивні викиди аміаку постійно впливають на системи освітлення в приміщеннях для худоби, як і сірка – у виробництві шин. Проникнення цих речовин всередину світильника не лише має згубний вплив на люмінофорне покриття світлодіодів, але й провокує виникнення вибухонебезпечної ситуації. Крім того, «агресивні» засоби для чищення чи дезінфекції, які часто застосовуються в тваринництві, можуть пошкодити оптику світильника, якщо вона не є стійкою до їх впливу.

Промислові цехи металообробки

Світлотехнічні рішення, що забезпечують високий ступінь захисту від збоїв і оптимальний зоровий комфорт, використовують для освітлення промислових цехів металообробки. Освітлювальні прилади, встановлені в них, регулярно піддаються впливу охолоджуючої рідини, пари мастил і металевого пилу. Світильники з оптикою з гартованого боросилікатного скла, що мають високий клас пило-вологозахисту, є найкращим варіантом для використання в таких умовах. При цьому моделі з оптикою з акрилу не повинні використовуватися тут, оскільки цей матеріал є вразливим для прямого контакту з мастилами та мастильними матеріалами.

Текстильна промисловість, деревообробка

У галузі деревообробки, текстильної промисловості та виробництві паперу присутній суттєвий ризик загоряння, оскільки повітря має високий вміст пилу та волокон. Тому деревообробні, паперові та текстильні підприємства повинні використовувати лише ті освітлювальні системи, які мають високий рівень вибухобезпеки, оскільки легкозаймисті матеріали можуть накопичуватися на поверхні світильника.

Паркінги та гаражі

Безпека й орієнтація в просторі мають першорядне значення для освітлення критих паркінгів і гаражів. Світлові рішення, що використовуються тут, повинні мати дуже високу стійкість до несприятливих погодних умов, а також бути високоефективними, адже освітлення на критих автостоянках використовується цілодобово.

Комбінації енергоефективних освітлювальних рішень і функцій керування коридором сприяють зниженню експлуатаційних витрат. Вертикальна освітленість грає вирішальну роль для безпечного паркування та виїзду, а також для безпечного перетину зон водіння. Якщо світильники на паркінгу встановлюються на низькій висоті, слід обирати моделі з широким розподілом світла, щоб забезпечити рівномірність освітлення.

Складські приміщення

Складські приміщення, зазвичай, являють собою великі зали без вікон з високими стелажами та відносно вузькими проходами. Найкращим варіантом для такого простору буде вибір світильників з подвійною асиметричною кривою світлорозподілу та відносно низьким показником UGR, щоб забезпечити візуальний комфорт працівників під час сортування товарів на високих рівнях або роботи з автонавантажувачами.

Категорія:
Спеціалізації