Вуличне освітлення

Вуличне освітлення

Ми пропонуємо нашим клієнтам проекти освітлення міського простору з максимально високими показниками окупності інвестицій за рахунок високоефективних, надійних продуктів і впровадження систем автоматизації. А також вигоди від професійних світлотехнічних проектів архітектурного освітлення пам’ятників і визначних місць міста, які виражені в збільшенні рейтингу міста та підвищенні кількості туристів.

Нашим клієнтам ми допомагаємо у створенні міста, де світло, безпечно й комфортно. Maxus – затишне місто.

Основна тенденція: автоматизація вуличного освітлення

Впровадження систем автоматизації вуличного освітлення – ключова тенденція майбутнього розвитку інфраструктури сучасних міст. Глобальна енергетична криза та зростання цін на енергоносії змушує міську владу шукати ефективні інструменти енергозбереження та скорочення витрат. Тому сучасні мегаполіси активно впроваджують розумні системи керування вуличним освітленням, що дозволяють дистанційно керувати роботою світильників, автоматично змінювати їхню яскравість у залежності від рівня природного освітлення, контролювати коректність роботи обладнання та збирати дані про енергоспоживання освітлювальних приладів.

Системи автоматизації освітлення дозволяють економити від 15 до 50% електроенергії, в порівнянні з класичними LED світильниками, за рахунок введення сценаріїв зміні яскравості світильників, прив’язки до датчиків руху та зниження експлуатаційних витрат.

Системи автоматизації дозволяють вуличному освітленню адаптуватися до мінливих умов середовища, забезпечують безпеку руху транспорту, підвищують комфорт мешканців та сприяють зниженню рівня злочинності. Це наступний крок у розвитку міського освітлення й чим швидше він буде зроблений, тим вигіднішим виявиться.

Світові тенденції вуличного освітлення

Якісне освітлення – безпека вулиць

Високий рівень освітленості навколишнього простору дозволяє людям почуватися безпечно в нічний час, частіше виходити на вулицю й робити більш тривалі прогулянки. Згідно з даними дослідження, проведеного журналом Lux Review, якісне вуличне освітлення знижує рівень злочинності на 39%, оскільки для зловмисників ризик бути поміченими та затриманими поліцією на освітленій вулиці істотно зростає. При цьому однорідність освітлення не менш важлива для створення безпечного для людей середовища. Рівномірно розподілене вуличне світло, без яскравих плям і затемнених ділянок, сприймається людьми як більш комфортне.

Світло є одним з найбільш ефективних методів підвищення безпеки транспортного руху в нічний час. Світлові акценти на пішохідних переходах, перехрестях і мостах істотно знижують аварійну небезпеку ділянки траси. Рівномірне освітлення проїжджої частини якісними світильниками без мерехтіння та пульсацій знижує ймовірність виникнення стробоскопічного ефекту, що підвищує безпеку всіх учасників дорожнього руху. Використання вуличних світильників, що мають низьке значення коефіцієнта засліплення – UGR, суттєво знижує навантаження на зір і зменшує стомлюваність водіїв.

Правильно організована система освітлення не лише підвищує кількість людей, які не проти прогулятись увечері, розважитись або зробити покупки, але й зменшує соціальну ізоляцію, покращує фізичне й психічне благополуччя жителів району та рівень їхньої задоволеності життям.

Боротьба зі світловим забрудненням

Частою проблемою міського освітлення є високе світлове забруднення міст. Таке явище виникає, коли промені штучного освітлення спрямовані не на землю, де воно приносить користь, а в небо, безцільно розсіюючись у атмосфері.

Високий рівень світлового забруднення негативно впливає на екосистему, провокуючи збої біоритмів живих істот – таких як кажани, сови, гризуни, кролики, солов’ї, лелеки та інші – котрі реагують на світловий фон, лишаючи місця проживання людей назавжди. Крім того, високий рівень світлового забруднення позбавляє міських жителів можливості милуватися зоряним небом. Городяни, що не використовують важкі світлонепроникні штори, також ризикують потрапити під вплив «постійного дня». Це призводить до зниження виділення гормону сну (мелатоніну), що провокує порушення режиму сну й неспання, зниження стійкості організму до дії стресів, викликає дратівливість та інші прояви збою циркадних ритмів.

Уникнути екологічного дисбалансу й зайвих витрат легко за допомогою професійного обладнання та експертного проектування освітлювальної системи, що враховує екологічні фактори й забезпечує точне налаштування напрямку світлових променів. Такий підхід допомагає уникнути світлового забруднення й знайти правильне поєднання світла та темряви. Добре збалансована комбінація горизонтального й вертикального освітлення не лише знижує споживання енергії, а й посилює просторове сприйняття для забезпечення кращої орієнтації в місті.

Світлові рішення вуличного освітлення в окремих зонах

Широкий асортимент освітлювальних приладів MAXUS assistance дозволяє створювати гнучкі концепції вуличного освітлення для різних зон, поєднуючи ефективність з високим рівнем візуального комфорту. Автоматичне керування дає можливість організувати активні динамічні сценарії освітлення, що найкраще підходять для окремих просторів у певний час доби.