Зональне освітлення в ритейлі

Зональне освітлення в ритейлі

MAXUS assistance пропонує комплексні світлові рішення й займається розробкою та інсталяцією систем освітлення й енергоменеджменту для будь-яких торгових просторів.

Ефективні рішення для будь-яких торговельних просторів

Освітлення фасаду будівлі та прилеглої території

Завдання фасадного освітлення для ритейлу – виділити будівлю з навколишнього простору, зробити її привабливою для покупців і підкреслити високий статус. Варіанти освітлення розкривають характер бренду та підкреслюють його індивідуальний імідж.

Використання медіафасаду робить будівлю унікальною та надає додаткових можливостей для донесення рекламних повідомлень. Застосування систем архітектурного освітлення та медіафасадів дозволяє підвищити комерційний успіх торговельного простору й збільшити потік покупців до 30%.

Якісне освітлення прилеглої території забезпечує комфорт і зручність покупців, а також підвищує рівень безпеки торгового об’єкта.

Освітлення для торгових залів

Супермаркети

Основне освітлення торгового простору має бути ефективним і досить яскравим, щоб забезпечити покупцям можливість вільно орієнтуватися в просторі та легко знаходити необхідні товари.

Спеціальні світлові спектри покращують сприйману якість товарів різних груп, тож при організації освітлення забезпечують не лише високий рівень передавання кольору, але й відповідність світлового спектру асортименту продукції, що пропонується. Так кондитерські вироби, випічка та сири виглядають особливо апетитно, коли освітлені теплим світлом помірної яскравості, свіжість фруктів і овочів підкреслює нейтральне світло, а замороженим продуктам додає привабливості освітлення прохолодних тонів.

Для великих супермаркетів обов’язкова наявність системи аварійного освітлення, яке повинно відповідати вимогам національних стандартів. Малопомітні в повсякденному використанні, ці світильники забезпечать безпечну евакуацію покупців і персоналу, якщо станеться аварія чи відключення електроенергії.

Великі площі торгових залів вимагають відповідального підходу до витрачання електроенергії. Раціональним рішенням у такому випадку є максимальне використання природного світла й установка систем автоматизації та керування освітленням. Системи енергоменеджменту дозволяють скоротити витрати на електроенергію від 20% до 70% залежно від типу торгового об’єкта.

Автосалони

У виставкових залах автосалонів освітлення є ключовим елементом дизайну, який доповнює концепцію презентації, підкреслює кольори та матеріали. Вибір світлового рішення, що ідеально поєднується з принципами фірмового стилю бренду, створює індивідуальний імідж і викликає емоції.

Взаємодія розсіяного та спрямованого світла дозволяє продемонструвати автомобіль найкращим чином: розсіяне світло надає чіткості лініям кузова, а яскраве точкове підсвічування – акцентує деталі та підкреслює динамічність автомобіля. Штучне освітлення імітує подорожі природними ландшафтами, що стимулює уяву покупців.

Для освітлення автосалонів особливо важливим є високий рівень передавання кольорів, це підсилює природний зовнішній вигляд автомобільних оздоблень і матеріалів. Підкреслені контури кузова, відоме спеціальне забарвлення та можливість перевірити внутрішнє оздоблення автомобіля допомагають завоювати довіру клієнтів і стимулюють їх приймати рішення про покупку.

Бутіки

Освітлення магазинів преміального класу вимагає професійного підходу. Світло стає маркетинговим інструментом, ефективне використання якого дозволяє підкреслити індивідуальність бренду й донести його переваги до цільової групи. Для цього розробляється індивідуальна схема, що включає різні види освітлень.

Загальне освітлення в бутіку часто роблять делікатним. Його мета – м’яко освітити простір, не відволікаючи покупців від товарів. Щоб зробити акцент на окремих продуктах або групах товарів часто застосовують декоративне світло та світло, що малює, це привертає увагу покупців і створює особливу атмосферу.

Комори й складські приміщення

Рівень загальної освітленості комор і складських приміщень має бути достатнім для комфортної роботи персоналу й відповідати встановленим нормам. Спеціальні світильники підвищеної енергоефективності та потужності дозволяють забезпечити достатню освітленість і скоротити експлуатаційні витрати за рахунок багаторічної безперебійної роботи.

Чимало складських приміщень мають нестандартну висоту стель, яка іноді в кілька разів перевищує висоту звичайних приміщень. Для ефективного освітлення таких просторів застосовують спеціальні світильники, призначені для розміщення на значній висоті.

Встановлення систем автоматизації та енергоменеджменту дає можливість регулювати рівень освітленості та витрачати електроенергію більш раціонально.

Освітлення для технічних приміщень

Освітлення технічних приміщень, до яких належать санвузли, приміщення для обробки м'яса, риби, овочів і фруктів, виробництва кулінарії та випічки, мийні, обробні та інші подібні простори, визначається встановленими нормативними нормами. Рівень освітленості на робочих поверхнях, розташованих у таких приміщеннях, має бути достатнім, щоб працівники могли успішно виконувати свої обов'язки й не піддавалися ризику травмування.

Особливі умови експлуатації, характерні для технічних приміщень, часто вимагають використання світильників, корпуси яких надійно захищені від проникнення вологи та пилу.