Зональне освітлення для офісу

Зональне освітлення
для офісу

MAXUS assistance пропонує комплексні світлові рішення, розробку та інсталяцію систем освітлення й енергоменеджменту для будь-яких зон у офісі.

Ефективні рішення для будь-яких офісних просторів

Зона ресепшн

Основна функція зони ресепшн – знайомство клієнтів і майбутніх співробітників з корпоративним стилем компанії та брендів. Її вигляд створює у відвідувачів перше враження про компанію, тому до організації освітлення цієї зони слід підійти відповідально.

Поширеним варіантом організації штучного освітлення в зоні ресепшн є комбінація освітлювальних приладів основного й акцентного освітлення. Причому безпосередньо поруч зі стійкою ресепшн важливо створити рівномірне освітлення без різких переходів і тіней. Організація додаткового функціонального освітлення робочого простору дозволить співробітнику, що перебуває за стійкою, виконувати свої обов’язки найкращим чином.

Робочі простори

Багато компаній віддають перевагу офісам відкритого типу. Робота в такому офісі сприяє підвищенню кількості міжособистісних контактів і підтримці командного духу.

Велика площа приміщення стимулює використовувати природне світло з вікон максимально ефективно, але для комфортного середовища необхідно створити однакові умови в усьому приміщенні, включно з віддаленими від вікон зонами. Для цього можуть бути використані інтелектуальні системи, які підлаштовують рівень і колір освітлення, враховуючи природну складову. Крім поліпшення настрою та самопочуття співробітників, таке освітлення сприяє економії електроенергії.

Концепції освітлення окремих кабінетів можуть розроблятися виходячи з індивідуальних уподобань персоналу, що в них працює, і характеру здійснюваної ним діяльності. Більшу частину робочого часу співробітники офісів все ще проводять, працюючи за комп’ютером, тож при проектуванні освітлення варто подбати про захист від світлових відблисків і віддати перевагу світильникам, що мають низький коефіцієнт засліплення.

Зона відпочинку

Мета зони відпочинку – надати працівникам офісу можливість розслабитися й скинути накопичену напругу, щоб потім з новими силами повернутися до роботи. Відповідно, як інтер’єр, так і освітлення в цій зоні мають створювати комфортну атмосферу, яка сприяє відпочинку.

Проектуючи освітлення в зоні відпочинку, варто віддати перевагу якісним світильникам з м’яким розсіяним світлом, що не створює яскравих відблисків і світлових плям. Найчастіше тут використовуються світильники з теплим білим світлом, оскільки таке світло допомагає заспокоїтись і розслабитися.

Переговорні, конференц-зали

Переговорна – одне з ключових місць офісу, оскільки саме тут проводяться ділові зустрічі й перемовини з партнерами, укладаються важливі угоди та контракти. Проектуючи освітлення цієї зони, слід подбати про те, щоб воно було достатнім і комфортним. Загальне освітлення має бути рівним і м’яким, слід уникати світлових відблисків і потрапляння прямих світлових променів у поле зору людей, що сидять за столом. Робоча поверхня потребує додаткового підсвічування для зручної роботи з документами.

Конференц-зали часто використовуються для проведення форумів, семінарів, тренінгів та інших заходів, як навчального, так і комунікативного характеру. Штучне освітлення має важливе значення, оскільки в цих зонах часто відчувається нестача природного світла. Потрібно організувати не лише рівномірне загальне освітлення, але й функціональне освітлення робочих поверхонь. У конференц-залі буде особливо корисно застосувати систему керування освітленням, яка дозволяє створити окремі світлові сценарії для різних заходів.

Коридори

Коридорні простори, разом із зоною ресепшн, можуть мати вирішальне значення для створення першого враження про компанію. Крім виконання своєї основної функції – поєднання різних приміщень між собою, коридори часто стають місцем неформального спілкування, тож мусять відповідати загальному стилю офісу, мати достатнє освітлення для комфорту та безпеки. Керування освітленням грає вирішальну роль з точки зору енергоефективності. Світильники для коридорів з можливістю плавного регулювання потужності й датчиками присутності та руху, дозволяють істотно зменшити витрати, знижуючи яскравість освітлення, коли потреба в ньому відсутня. Чи, навпаки, з метою підвищення рівня безпеки та комфорту може втілюватися функція постійного рівня освітленості в коридорах на тлі загального управління освітленням в офісі.

Під час організації освітлення в коридорах важливо дотримуватися вимог відповідних стандартів і норм, однією з яких є обов’язкова наявність системи аварійного освітлення. Сучасні аварійні світильники та покажчики мають естетичний дизайн і відмінно вписуються до інтер'єру. Правильно спроектована система аварійних світильників і покажчиків допоможе персоналу та відвідувачам безперешкодно орієнтуватись, а в екстрених випадках безпечно й оперативно покинути будівлю.

Сходові майданчики та холи

Хол або вестибюль офісної будівлі – зона, що створює у відвідувачів перше враження про компанію. Інтер’єр холу – частина іміджу компанії, що відображає її статус, і освітлення тут покликане створювати в співробітників необхідний робочий настрій. У холах великої площі часто використовують додаткове підсвічування по периметру стін, це дозволяє візуально розширити простір, зробити хол вищим і більш просторим. Загальний рівень освітленості повинен бути достатнім для роботи відеокамер спостереження, а освітлення біля стійки ресепшн має бути рівномірним, без різких тіней.

Погано освітлені сходи – потенційно небезпечний об’єкт. Для освітлення сходів і сходових майданчиків використовуються врізні точкові світильники або світлодіодні стрічки. Правильне освітлення сходових прольотів знижує ймовірність нещасних випадків і виникнення в співробітників почуття психологічного дискомфорту в замкнутому просторі. Обов'язковим є використання систем аварійних світильників і покажчиків, які підвищують рівень безпеки сходів.

Технічні приміщення

Освітлення в технічних приміщеннях реалізується, як правило, світильниками з підвищеним рівнем захисту від пилу та вологи. В зонах, де потрібне яскраве освітлення, наприклад, біля дзеркала, варто організувати додаткове підсвічування.