Офісне освітлення

Освітлення
для офісу

Наша мета – розробка систем освітлення, які створюють у офісах робочу атмосферу, що стимулює працівників досягати результатів. Ми проектуємо якісне освітлення, яке стає невід’ємною частиною естетики та ергономіки сучасного офісу. Професійне офісне освітлення – це турбота про здоров’я та комфорт персоналу, виражена у балансі людино-центрованого світла й персоналізації робочих зон.

Основний тренд майбутнього – комфорт і здоров’я офісного середовища

Системи керування освітленням, контроль мікроклімату – все це стало вже звичним атрибутом сучасного офісу, поряд з окремими зонами для відпочинку та прийому їжі. Великі корпорації регулярно проводять для своїх співробітників різні майстер-класи й навіть обладнують у офісах фітнес-зали та плавальні басейни.

Більшість нових будівельних проектів офісних споруд вже включають ті чи інші еко-стійкі функції та особливості дизайну. Використання відновлюваних ресурсів і «зелених» технологій дозволяє власникам офісів мінімізувати експлуатаційні витрати на електроенергію, водопостачання, опалення та інші комунікації. Деякі компанії йдуть ще далі, організовуючи робочі зони на відкритому просторі. Такий підхід дає їх співробітникам можливість працювати в природному оточенні, що благотворно впливає на здоров’я та емоційний стан.

Світові тенденції в освітленні офісів

Людино-центроване світло

Правильно організоване освітлення в офісі сприятливо впливає на стан співробітників, підвищує їхню продуктивність і покращує самопочуття, що підвищує рівень задоволеності персоналу. Цим пояснюється активний розвиток технології людино-центрованих систем освітлення, в яких враховується вплив світла на активність, настрій і здоров'я людей.

Освітлення як частина інтер’єру

Дизайнерські рішення сучасних офісів тяжіють до спокійних забарвлень і стриманого стилю, об'єднаному з високою функціональністю. Освітлення стає повноцінною частиною інтер'єру, підкреслюючи його індивідуальність.

Мінімізація розмірів освітлювальних приладів або інтеграція їх до стелі дозволяє створити стильний і лаконічний дизайн офісних приміщень. Світло, що відбивається від стелі, візуально розширює простір, робить його більш відкритим і комфортним для людей, що особливо актуально для офісних приміщень невеликої висоти.

Виразне акцентне підсвічування розташованих на стінах фотографій, нагородних сертифікатів або картин привертає увагу відвідувачів і стає інструментом створення іміджу компанії.

Зростання енергоефективності світильників

Постійний розвиток LED технологій сприяє суттєвому підвищенню енергоефективності світлодіодного освітлення. Зараз ефективність світлодіодів сягає 230 лм/Вт, хоча ще кілька років тому показники 120-150 лм/Вт у світлодіоді вважалися дуже високим досягненням за рівнем енергоефективності.

Разом з ефективними світлодіодами, застосування якісної оптики й оптимізованих драйверів дозволило підвищити енергоефективність SMD світильників до 160 лм/Вт и вище, а акцентних з СОВ виконанням і світильників з с екранами, що захищають від засліплення – до 100 лм/Вт.

Енергоменеджмент та керування світлом

Максимальна енергоефективність офісного освітлення досягається за рахунок інтеграції до проекту системи енергоменеджменту та керування освітленням, що орієнтована на створення комфортного робочого середовища. Впровадження системи енергоменеджменту дозволяє скоротити витрати на електроенергію в офісах до 75%. Використання сенсорів у системі керування дозволяє створювати різні сценарії, керувати освітленням, збільшуючи або зменшуючи освітленість в залежності від часу доби, що забезпечує додаткову економію та комфорт.

Постійний моніторинг енергоспоживання та справності обладнання підвищує рівень безпеки й полегшує прогнозування витрат. Інтеграція в загальну систему контролю будівлі BMS сприяє підвищенню рентабельності проекту керування.

SMARTизація офісного освітлення

В окремих офісних приміщеннях невеликої площі більш доцільно використовувати керування освітленням із застосуванням бездротової SMART технології, за допомогою якої також можна реалізовувати людино-центроване рішення та індивідуальні настройки.

Автоматичне SMART керування інженерними системами дозволяє підвищити рівень енергоефективності та забезпечити комфорт співробітників і відвідувачів. Застосування системи енергоменеджменту сприяє підвищенню ефективності та зниженню споживання енергоресурсів, скорочуючи витрати на утримання власного чи орендованого офісного будинку.

Встановлення системи автоматизації також передбачає монтаж різних датчиків, камер відеоспостереження та пристроїв для контролю доступу до офісу. Це дозволяє підвищити рівень безпеки та мінімізувати ймовірність виникнення аварійних ситуацій.

ТОП продукти сегмента

Ефективні рішення
для будь-яких офісних просторів

MAXUS assistance пропонує комплексні світлові рішення, розробку та інсталяцію систем освітлення й енергоменеджменту для будь-яких зон у офісі.