Медіафасади

Медіафасади

Рух, інформація та інноваційні технології – невід’ємні атрибути повсякденного життя городян. Сучасне міське середовище стає яскравим і динамічним, що спонукає архітекторів і дизайнерів шукати інноваційних рішень для реалізації своїх творчих ідей. Одне з таких рішень – застосування медіафасадів. Медіатехнології дозволяють поєднати інновації та традиційний підхід у розробці архітектурного дизайну сучасного міста й відкривають необмежені можливості для втілення найяскравіших і найсміливіших фантазій.

Світові тенденції у використанні медіафасадів

Інноваційні технології – медіаскло

Медіаскло є унікальним поєднанням прозорості та світла. Джерела світла розташовані на склі без видимої проводки, що надає склу максимально можливої прозорості (до 93%) та вираженої елегантності. Медіаскло може використовуватись як елемент декору, медіафасаду, підсвічування, рекламного оповіщення чи світлової вивіски.

Медіаскло буває двох видів: скло звичайної щільності, обладнане джерелами світла, і гнучке медіаскло, що являє собою легкий і еластичний екран. Товщина такого екрану складає 1мм, вага – 2кг на м², а максимальний радіус вигину – 1,2м. Гнучкі розміри медіаскла дозволяють робити розрізи в будь-якому місці, будь-якої форми, що ніяк не впливає на рівномірність освітлення та відображення візуальних ефектів. Окремі фрагменти легко з’єднуються один з одним, що забезпечує значну економію часу та коштів під час інсталяції.

Нанозахисне покриття забезпечує високу ударостійкість, атмосферну та корозійну стійкість поверхні медіаскла. Кожен фрагмент медіаскла є змінним, що істотно спрощує процес його інсталяції та обслуговування.

Медіафасади як маркетинговий інструмент

Постійне зростання конкуренції диктує маркетологам необхідність шукати нові ефективні засоби залучення уваги покупців до своєї продукції. Одним з таких засобів є демонстрація реклами на основі медіафасадів.

Анімаційне зображення має вищу маркетингову ефективність, ніж статичні банери, вивіски та білборди, тож все більше компаній відмовляються від застарілих рішень із застосуванням об’ємних рекламних конструкцій, замінюючи їх сучасними медіафасадами.

Ще однією вагомою перевагою медіафасадів є простота заміни контенту. Зміна рекламних роликів проводиться шляхом завантаження нового файлу. Друкувати та розміщувати нові банери більше не потрібно, що істотно знижує витрати часу й фінансів рекламодавця.

Створення унікального нічного вигляду будівлі

Застосування медіатехнологій дозволяє створити унікальний образ будівлі, відкриваючи нові можливості в галузі архітектури та дизайну. Медіафасади змінюють поверхню будинку, перетворюючи її на яскраву картину, й роблять навколишній простір індивідуальним та привабливим.

Медіафасади як інструмент світлодизайну

Медіафасади – один з основних інструментів світлодизайну, що активно застосовується для формування унікального архітектурного стилю міста. Використання медіатехнологій в архітектурі дає можливість створення динамічних образів фасадів будівель. Зовнішні екрани стають частиною художньої інсталяції, перетворюючи пересічну будівлю в архітектурну домінанту та видатний арт-об’єкт.

За допомогою медіафасадів можна виділяти чи пов’язувати окремі будівлі в єдиний візуальний образ, створюючи з них гармонійну архітектурну композицію. Це надає місту особливого стилю, робить міське середовище впізнаваним і привабливим для туристів.

Медіафасади як засіб комунікації

Зовнішні екрани найчастіше виконують інформативні функції, демонструючи рекламні ролики про різну продукцію, акційні пропозиції та знижки. Однак медіафасади можуть слугувати не лише рекламними майданчиками, а й ефективним засобом комунікації.

Медіатехнології високого рівня дозволяють змінювати контент у режимі реального часу, тому такі екрани можна використовувати для трансляції різних заходів і важливих новин.

Готелі та ресторани

На сьогодні встановлені медіафасади вже стали обов’язковими атрибутами провідних об’єктів готельно-ресторанного бізнесу, адже вони привертають увагу клієнтів і підвищують відвідуваність закладу. Використання медіатехнологій дозволяє підкреслити елітний статус готелів та ресторанів, створити унікальний дизайн і неповторну атмосферу не лише всередині, а й зовні закладу.

Бізнес-центри та офісні будівлі

Декорування фасаду бізнес-центру виділяє його з ряду інших офісних будівель, підкреслює високий статус і підвищує престижність розташованих у ньому площ. Медіафасади можуть використовуватися не лише для створення унікального дизайну будівлі, але й у якості рекламного майданчика, який підвищує впізнаваність брендів і щодня інформує потенційних клієнтів про продукцію, яка пропонується, чи послуги, що надаються.

ТРЦ та супермаркети

Встановлення медіафасаду – істотна перевага для будь-якого супермаркету чи торговельно-розважального комплексу. Крім залучення додаткових клієнтів, екрани дозволяють швидко й ефективно просувати рекламний продукт. Анімаційна реклама викликає значно більшу зацікавленість потенційних клієнтів, ніж статична, тож екран медіафасаду – ідеальний рекламний майданчик, що приносить власникам будівлі додатковий заробіток з боку рекламодавців.

Застосування медіаскла розширює можливості дизайну інтер’єру й дозволяє використовувати вітрини та скляні частини ескалаторів у якості додаткових рекламних просторів, що виводять інформаційні та рекламні ролики безпосередньо на скляну поверхню.

Виставкові центри та автосалони

Виставкові центри та автосалони активно застосовують медіатехнології, щоб найкращим чином продемонструвати продукцію, яку вони пропонують. Встановлений на будівлю медіафасад відкриває найширші можливості для просування різних марок і брендів автомобілів, дозволяє створювати презентаційні відеоролики з якісним графічним зображенням. Незвичайний дизайн будівлі, що забезпечує медіафасад, привертає увагу потенційних клієнтів, підвищує відвідуваність і, відповідно, обсяг продажів.

В оформленні автосалонів особливо виграшним буває використання медіаскла, яке перетворює вітрини, скляні перегородки та інші відповідні поверхні на потужне візуальне й інтерактивне середовище, що додає інтер’єру виразності та стилю.

Житлові комплекси

Використання медіафасадів для створення унікального вигляду будівлі давно перестало бути атрибутом виключно об’єктів комерційної нерухомості. Безперечні переваги медіатехнологій вже повною мірою оцінили архітектори та дизайнери житлових будинків.

Медіафасади повністю перетворюють дизайн будівлі, роблять його особливим і незабутнім. Професійний розрахунок проекту та якість обладнання не допускають потрапляння світла у внутрішні житлові простори.

Спорткомплекси та стадіони

Завдяки гнучкості та рухомий структурі, медіафасади успішно зарекомендували себе в оформленні стадіонів і спортивних комплексів. Використання медіафасадів не тільки перетворює спорткомплекс на унікальний арт-об’єкт, але й дає можливість транслювати перебіг спортивних заходів у режимі реального часу.

Міська інфраструктура

Динамічне архітектурне освітлення пам’ятників, скверів, коліс огляду, фонтанів та інших визначних об’єктів міської інфраструктури – прекрасний спосіб привернути до них увагу городян і туристів.

За допомогою архітектурного освітлення дизайнери створюють окремі унікальні образи пам’яток архітектури, перетворюючи їх на «візитні картки» міста. Грамотне колірне підсвічування дозволяє підкреслити художні, естетичні якості визначних пам’яток міста, виразити основну ідею, яку вклав у своє творіння скульптор або архітектор, і наочно донести її до глядача.