Промисловість

Промисловість

Для промислових і виробничих підприємств характерний широкий спектр умов, у яких відбувається робота приладів, і завдань, які ставляться перед освітленням. Відтак, слід підібрати таке світлотехнічне обладнання, яке підійде для конкретного середовища та буде виправданим з точки зору співвідношення ціна-якість.

З Maxus assistance в якості партнера-експерта промислові компанії можуть швидко, легко й надійно використовувати весь потенціал сучасних технологій у сфері освітлення. Ми пропонуємо професійні проектні рішення для організації освітлення будь-яких технічних просторів: виробничих цехів, складів, коридорів, сходових маршів і прогонів та інших промислових зон.

Maxus assistance надає комплексні послуги в галузі освітлення: світлотехнічний прорахунок, автоматизація, складання проектної документації, добір відповідної стандартам і вимогам будівельних норм продукції, доставка, монтаж, гарантійне та післягарантійне обслуговування. Завдяки комплексному підходу наші клієнти отримують економію часу та максимально вигідні умови окупності проекту.

Світові тренди промислового освітлення

Економія за рахунок освітлення

Основним трендом у промисловому освітленні завжди було скорочення витрат. Це пов’язано з тим, що освітлення об’єкта - значна стаття видатків, і зниження витрат на нього призводить до економії коштів підприємства.

Зростання продуктивності
Скорочення витрат на електроенергію
Зниження ймовірності виникнення аварійних ситуацій

Автоматизація

Автоматично керовані світильники з функцією зміни яскравості світла знижують енергоспоживання до 25%, а використання інтелектуальних датчиків присутності додатково скорочує витрати на штучне освітлення до 20-40%. Інтелектуальна система керування автоматично адаптується до поточних умов освітлення, що сприяє зниженню витрат.

На складах з високими стелажами витрати на освітлення можуть становити до 80% всієї вартості електроенергії, тому тут є сенс використовувати інтелектуальні системи керування освітленням. Застосовуючи датчики руху, датчики освітленості, сценарії регулювання яскравості освітлення та інші спеціальні функції, можна істотно скоротити втрати енергії. Інтелектуальні системи керування освітленням дають можливість гнучко групувати освітлювальні прилади й керувати як індивідуальними джерелами освітлення, так і цілими кластерами світильників. Це дозволяє використовувати освітлення тільки там, де це потрібно, й саме тоді, коли потрібно.

Системи освітлення Maxus можуть інтегруватися до інших систем автоматизації будівлі, створюючи в комплексі Industry 4.0 або IIOT (Industry internet of things). Наші прилади збирають інформацію про витрати електроенергії, вихід світильників з ладу та оптимальні параметри роботи приладів освітлення. Крім того, наші світильники можуть працювати спільно з аварійною, пожежною та евакуаційною системою, звуковою сигналізацією, системою відеоспостереження та іншими системами автоматизації будівлі.

Ефективність – нове покоління

Максимальна ефективність і мінімальна трата ресурсів – базові вимоги до освітлення в промисловому секторі, оскільки штучне освітлення використовується тут практично цілодобово.

Технології світлодіодного освітлення постійно вдосконалюються. Кілька років тому середня ефективність світлотехнічного обладнання, яке вироблялося в промислових масштабах, становила 90-120 лм/Вт. Сьогодні цей показник легко сягає 160-180 лм/Вт. Це стало можливим завдяки покращенням, що торкнулись усіх основних параметрів приладів: підвищилася ефективність світлодіодів, зросла якість оптичного матеріалу, виріс ККД драйвера та багато іншого.

Таке підвищення енергоефективності дозволяє підприємствам обходитися меншою кількістю світильників для досягнення того ж рівня освітленості, що скорочує фінансові та часові витрати на монтаж і обслуговування елементів освітлювальної системи.

Надійні системи – тривалі строки гарантії

Актуальним напрямом розвитку світлодіодного обладнання є збільшення строку служби світильників. Надійність і безвідмовна робота системи освітлення вкрай важливі для промислового сектора, адже світильники тут регулярно піддаються негативним впливам екстремальних температур, пилу, вологості та вібрації.

В умовах промисловості освітлювальні прилади часто встановлюються на великій висоті, що робить їх обслуговування складним і дорогим. Таким чином, збільшення терміну експлуатації промислових світильників – один з ключових напрямків розвитку галузі.

Дотримуючись цієї тенденції, компанія Maxus пропонує своїм клієнтам якісне світлодіодне обладнання, що відповідає встановленим стандартам і нормам, з гарантійними строками від 5 до 10 років.

Освітлення, що підвищує безпеку й ефективність праці

За даними дослідження, проведеного А.Т. Kearney, правильно організоване світлодіодне освітлення підвищує продуктивність праці персоналу в промисловій галузі на 13%. Одночасно воно знижує кількість нещасних випадків на 11% у порівнянні зі звичайними, застарілими освітлювальними установками. Динамічно регульовані рівні освітленості допомагають працівникам ефективно виконувати їхні регулярні візуальними завдання. Якісне світло сприяє зменшенню кількості помилок і підвищує рівень безпеки праці.

Нині спостерігається тенденція підвищення вимог до облаштування робочих місць працівників промислового сектора. Освітлення високої якості є однією з обов’язкових умов комфортної роботи.

Крім практичного візуального ефекту, освітлення робочого місця має важливе біологічне значення. Світло з короткохвильовою синьою спектральною складовою справляє на організм людини активуючу дію, тоді як тепле біле світло сприяє розслабленню. Біологічно ефективне та правильно підібране освітлення сприяє довгостроковій підтримці здоров’я працівників. Це особливо актуально для виробничих приміщень без природного денного світла та для підприємств, чиї співробітники регулярно працюють у нічну зміну.

ТОП продукти сегмента

Спеціалізація промислового освітлення

Спеціалізовані рішення під бізнес клієнта – один з основних трендів промислового освітлення. Зараз спостерігається стійка тенденція до поглиблення спеціалізації промислового освітлення, коли кожна лінійка продукції виводиться для максимально ефективного досягнення цілей конкретного сегмента чи підсегмента виробництва. Виробники йдуть і ще далі, аж до випуску продукції, що ідеально відповідає потребам конкретного підприємства.

Зонування за висотою стель

Залежно від висоти стель виробничих приміщень і вимог до освітленості, світлового потоку та передавання кольорів, ми виділили 4 зони з різними рішеннями.