Deco

Deco

Сучасні дизайнерські рішення в декоративному освітленні вирізняються легкістю, простотою та мінімалізмом. Натхненні ненав’язливою розкішшю 5-зіркових готелів, дизайнери прагнуть відтворити це відчуття в повсякденних просторах, включивши до них той же блиск і гламур.

Важливим стало дотримання балансу холодного й теплого освітлення в інтер’єрі. Освітлення прохолодного відтінку доречне там, де потрібно створити атмосферу, що сприяє концентрації та підвищенню уваги. При цьому зони відпочинку освітлюють теплим світлом, наповнюючи простір спокоєм, теплом і затишком.

Тенденції

Розмір має значення

Сучасне світлодіодне освітлення не лише отримало більшу функціональність, а й стало одним з основних елементів дизайну інтер’єру. Зараз у тренді великі, яскраві та сміливі речі. Створюйте власну унікальну схему освітлення за допомогою великогабаритних стельових світильників, ефектних люстр, екстравагантних настільних ламп і торшерів.

Геометричні фігури

Це тенденція дизайну інтер’єру: геометричні фігури зустрічаються в оформленні шпалер, штор, килимків і елітних меблів. У сфері дизайнерського освітлення це означає використання чистих ліній і гладких матеріалів за мінімального художнього оформлення. Родзинкою стають асиметричні візерунки поза центром, металеві клітки та гострі кути.

Вільна форма

Тим, кому не до душі жорсткість геометричних ліній, варто звернутися до іншої тенденції: використання асиметричних світильників вільної форми. Виготовлені з крученого металу й скульптурної кераміки настільні лампи та торшери відкривають неймовірні можливості в створенні стильних інтер’єрів, наповнених сміливістю й свободою.

Природні матеріали

Любов до природних матеріалів – ще одна тенденція, що прийшла з дизайну інтер’єру. Використання в освітленні природних матеріалів, таких як скло, метал, мармур, камінь і дерево, в поєднанні з соковитими лляними відтінками, дозволяє створити справжні дизайнерські шедеври.

Матове оздоблення

Ультраглянцевий дизайн оздоблення, який нещодавно був украй популярним, уже не в тренді. Незалежно від кольору й матеріалів: матове золото чи бронза, затінений нікель або чорний колір – дизайнери зменшують кількість блискучих поверхонь в оздобленні світильників. На зміну яскравому блиску приходить стриманість і вишуканість.

Золото з монохромом

Блискуча яскравість чистого золота відходить на другий план у дизайні освітлення. Теперішній тренд – об’єднання золота з простими монохромними схемами чорного чи білого кольору. Такі рішення дозволяють зберегти перевірену часом розкіш, додавши до неї нотку витонченості.

Біофілія

В цілому, біофілія означає привнесення до інтер’єра свіжої зелені, проте рослинні орнаменти також стають елементами декору шпалер, тканин і оббивки меблів. Ця тенденція добралася й до освітлення, породивши низку кумедних і химерних світильників, підвісів і навіть люстр, створених на основі рослинних мотивів.

Вишуканий індустріалізм

Світильники в «промисловому» стилі – добре відомий тренд, але їхній дизайн із підкреслено грубого поступово перетворюється на більш витончений. Лампи розжарювання, трубки й трубопроводи все ще використовуються в інтер’єрі, але їх стиль стає тоншим, а оздоблення – більш витонченим і розкішним.

Бра та настінні світильники

Настінні світильники часто недооцінюють, їх вважають функціональними, але нудними. Ці світильники – важлива частина будь-якої схеми освітлення, яка забезпечує симетрію та освітлює темні ділянки простору. Обирайте сміливі рішення для бра як самостійного елементу дизайну інтер’єру, й не недооцінюєте їхню значущість.

Сфери

Сфери, кулі, кільця й кола все ще в тренді. Сфери унікальні тим, що віддзеркалюють і розсіюють світло в приміщенні. Красиві кулі з різних матеріалів і з різним оздобленням утворюють чудову основу для настільних ламп і торшерів, становлячи невід’ємну частину дизайну освітлення.

Архітектурні світильники й ті, що стоять окремо

Настільні та підлогові світильники стали яскравими елементами інтер’єру, чий дизайн вражає й приваблює погляд. Щоб домогтися симетрії, настільні лампи встановлюють парами. Торшери, як парні, так і поодинокі, розставляють по всій житловій площі. Будьте сміливішими та обирайте світильники, які не лише поліпшать декор інтер’єру, але й підкреслять його індивідуальність.

Smart-освітлення

Техніка в наших оселях продовжує ставати розумнішою, й освітлення наслідує її приклад. Розумні світильники, керовані голосом, додатками та інтелектуальними пристроями – вже практично є нормою. Найбільші світові виробники освітлення докладають усіх зусиль, аби їхня продукція йшла в ногу з технологіями, що постійно вдосконалюються.