Освітлення
для продуктового магазину

Зовнішній вигляд товару відіграє провідну роль у прийнятті рішення про покупку, особливо коли йдеться про продукти харчування. Професійне освітлення магазину продуктів – ефективний спосіб підкреслити привабливість товарів і підвищити продажі.

Нормативні вимоги
до освітлення
торгових залів

Норми освітлення продуктових магазинів, як і інших громадських просторів, регламентуються ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення».

Відповідно до цього документа, загальна освітленість торгових площ має становити не менше ніж 300 люкс. Люкс - одиниця виміру рівня освітленості в СІ. Більш детально про нормативні показники та їхнє значення можна прочитати в одній із наших попередніх статей. Достатній рівень освітленості допомагає персоналу та покупцям легко орієнтуватися в торговому залі, підвищуючи їхню безпеку та комфорт.

Крім рівня освітленості, є й інші нормативні вимоги до штучного освітлення торговельних залів. Чітка передача кольорів, не менш ніж Ra>80, необхідна для того, щоб привернути увагу клієнтів до запропонованої продукції, зробити освітлювану їжу привабливою й апетитною. Освітлення торгових площ має бути рівномірним, без різких перепадів, відблисків і пульсацій. Це забезпечить зоровий комфорт і дозволить покупцям довше залишатися в магазині, підвищуючи ймовірність здійснення покупки.

Каса та простір навколо неї – зона підвищеної відповідальності персоналу, тому освітленню тут приділяється особлива увага. Норми вимагають, щоб рівень освітленості касових вузлів, як і місць для пакування товарів, становив щонайменше 500 лк.

Є окремі норми, що регламентують освітлення вітрин. Монтаж світлодіодного підсвічування вітрин, які виходять на фасад, має бути виконаний з урахуванням вимог, що забезпечують безпеку учасників дорожнього руху. Освітлювальні прилади, що застосовуються для підсвічування вітрини магазину, мають розташовуватися таким чином, щоб світлові промені та відбиті від виставлених товарів відблиски не потрапляли до центрального поля зору водіїв і пішоходів, які знаходяться на відстані не менш ніж 1м від скла вітрини.

Підсвічування
для вітрини

Аби розкладені у вітрині продукти привертали увагу покупців і викликали бажання їх купити, для кожної з груп товарів використовують відповідне освітлення. Правильне освітлення для вітрин допомагає підкреслити свіжість їжі, її колір і апетитні текстури, які хочеться скуштувати.

Організовуючи підсвічування вітрин, слід враховувати вид продукції, яка буде в них представлена, адже різні групи товарів найбільш виграшно виглядають, освітлені світлом різного спектру.

Освітлення для вітрини з хлібом і випічкою

Золотавий відтінок свіжої випічки найкраще підкреслює м’яке освітлення теплих відтінків. Таке світло привертає увагу, створюючи атмосферу затишку й підкреслюючи природні відтінки цих виробів.

Використовувати холодне світло для підсвічування вітрини з хлібом не варто, в такому освітленні хлібобулочні вироби набувають синюватих або зеленкуватих відтінків, що виглядає неприродно та асоціюється в покупців з несвіжою продукцією.

Освітлення прилавків з овочами та фруктами

Овочі, фрукти та свіжа зелень мають власну привабливість. У представленні цих товарів дуже важливою є правильна викладка, яка формує природну гармонію кольорів.

Джерела світла нейтрального спектру з якісною передачею кольору допомагають підкреслити природну привабливість фруктів і овочів, створюючи враження, що вони потрапили на полицю безпосередньо з дерева чи грядки.

Підсвічування для вітрини з м’ясом і ковбасами

Правильне освітлення вітрини з ковбасами та червоним м’ясом – важлива частина успіху продажів. Частою помилкою є освітлення м’яса світильниками з холодними джерелами світла. Таке світло різко знижує привабливість м’яса та ковбас, надаючи їхній поверхні синього чи зеленого відтінку, що викликає в покупців враження несвіжого продукту.

В деяких магазинах для освітлення м’яса застосовують світильники нейтрального спектру з накладеними коригуючими світлофільтрами, щоб отримати тепле червоне світло, в якому червоне м’ясо виглядає найбільш ефектно та апетитно. Основний недолік такого підходу – «забарвлені» в червоний колір цінники, які викликають у покупців відчуття неправильності та підозри. Наразі найефективнішим способом освітлення вітрини з червоним м’ясом є застосування особливих джерел світла, спектр яких підкреслює відтінок м’яса, не спотворюючи кольори навколишніх предметів.

Освітлення вітрини з рибою та морепродуктами

Оформлення вітрини з рибою та морепродуктами, як правило, передбачає викладення товарів на льоду, а отже освітлення теплого відтінку тут буде недоречним. Найбільш виграшним рішенням для освітлення рибного відділу будуть світильники холодного спектру, що створюють враження чистоти, холоду та блиску. Освітлена холодним білим світлом риба виглядає більш свіжою та апетитною з точки зору покупців.

Сучасні
технології освітлення
для магазину продуктів

Компанія Lumileds, що спеціалізується на розробці та виробництві світлодіодів, розробила серію світлодіодів LUXEON CoB з технологією FreshFocus, призначених для використання в освітлювальних приладах для супермаркетів, гастрономів, булочних і м’ясних лавок.

LUXEON CoB з технологією FreshFocus – світлодіоди спеціальних спектрів, що дозволяють освітлювати різну продукцію в найбільш виграшний спосіб. Таке освітлення виділяє червоні кольори для більшої візуальної привабливості червоного м’яса; покращує відображення червоного та синього спектру для підкреслення свіжості та контрастності білих прожилок у мармуровому м’ясі; створює апетитний вигляд хліба та випічки; демонструє свіжість і привабливість риби та підкреслює «щойно зібраний» вид фруктів, овочів і зелені.

Компанія MAXUS PLATFORM пропонує широкий вибір трекових, карданних та акцентних світильників, створених за допомогою LUXEON CoB з технологією FreshFocus різного спектру. Правильне освітлення торгового залу та спеціальне підсвічування вітрин створює найбільш ефектне освітлення, підкреслюючи високу якість пропонованих продуктів і підвищуючи загальну привабливість торгового простору. Професійне освітлення вітрин збільшує продажі та забезпечує швидку окупність інвестицій, оскільки допомагає скоротити кількість непроданих продуктів із вичерпаним терміном придатності.

Якщо ви бажаєте замовити проект освітлення чи купити світлодіодне освітлення для магазину, будь ласка, зверніться до наших фахівців і отримайте безкоштовну консультацію щодо світлотехнічної продукції, яку ми пропонуємо.