Led освітлення в офісі.
Сучасні тенденції

Щоб відповідати сучасним трендам, офісного простору вже мало бути функціональним і безпечним. Здоров'я та комфорт – ось наступний щабель еволюції офісного середовища. І в цих умовах освітлення стає невід'ємною частиною естетики та ергономіки простору. Розглянемо актуальні тенденції дизайну освітлення в офісі.

Дизайн освітлення
в офісі

Дизайнерські рішення сучасних офісів тяжіють до спокійних забарвлень і стриманого стилю, об'єднаному з високою функціональністю. Освітлення стає повноцінною частиною інтер'єру, підкреслюючи його індивідуальність.

Мінімізація розмірів освітлювальних приладів для офісу чи інтеграція їх до стелі дозволяє створити стильний та лаконічний дизайн приміщень. Світло, що відбивається від стелі, візуально розширює простір, робить його більш відкритим і комфортним для людей, що особливо актуально для офісних приміщень невеликої висоти.

Виразне акцентне підсвічування розташованих на стінах фотографій, нагородних сертифікатів або картин привертає увагу відвідувачів і стає інструментом створення іміджу компанії.

Яким має бути освітлення в офісі?

Правильно організоване led-освітлення в офісі сприятливо впливає на стан співробітників, підвищує їхню продуктивність і покращує самопочуття. Це дозволяє підвищити рівень задоволеності персоналу. Останнім часом йде активний розвиток технології людино-центрованих систем освітлення, в яких враховується вплив світла на активність, настрій та здоров'я людей.

Проектуючи систему освітлення, дуже важливо максимально використовувати природне освітлення в офісі, але його часто буває недостатньо, особливо в умовах короткого світлового дня чи недостатньої площі вікон.

Сучасне додаткове освітлення в офісі має бути таким, що індивідуально настроюється й при цьому відповідає нормам освітлення в офісних приміщеннях. Найбільш ефективним рішенням для цього є використання інтелектуальних систем керування освітленням, які дозволяють регулювати як яскравість, так і колірну температуру світла. Гнучкі можливості програмування систем людино-центрованого світла роблять їх ідеальними для застосування в офісному просторі, де якість освітлення істотно впливає на концентрацію уваги, самопочуття та продуктивність персоналу.

Енергоменеджмент і автоматизація керування освітленням

Максимальна енергоефективність офісного освітлення досягається за допомогою інтеграції до проекту енергоменеджменту автоматизованої системи керування освітленням, яка орієнтована на створення комфортного робочого середовища. Використання сенсорів у системі керування дозволяє створювати різні сценарії, керувати освітленням, збільшуючи або зменшуючи освітленість залежно від часу доби, що забезпечує додаткову економію та комфорт.

Впровадження системи автоматичного керування зовнішнім і вуличним освітленням дозволяє істотно скоротити витрати на електроенергію, що особливо актуально для організацій, які використовують архітектурне підсвічування фасаду. Постійний моніторинг енергоспоживання та справності обладнання підвищує рівень безпеки та спрощує прогнозування витрат.

Системи керування освітленням

Системи керування освітленням, контроль мікроклімату – все це стало вже звичним атрибутом сучасного офісу, разом з окремими зонами для відпочинку та прийому їжі. Більшість нових будівельних проектів офісних споруд вже включають ті чи інші еко-стійкі функції та особливості дизайну. Однак навіть звичайну будівлю можна зробити більш «розумною».

Встановлення різних датчиків, камер відеоспостереження та пристроїв для контролю доступу в офіс дозволяє підвищити рівень безпеки та мінімізувати ймовірність виникнення аварійних ситуацій. Бездротова система керування освітленням відкриває широкі можливості автоматичної підтримки комфортного світлового середовища для співробітників і відвідувачів.

Як бачимо, в основі сучасних систем офісного освітлення лежить турбота про здоров'я та комфорт персоналу, котра виражається в балансі людино-центрована світла й персоналізації робочих зон. Це дозволяє сподіватися, що в найближчі роки українські офіси стануть не лише функціональними, а й комфортними, емоційно-затишними робочими просторами.